Mytí

Parní vysavač a domácí mazlíčci

Domov, to znamená útulné a čisté prostředí. Toho prvního můžete dosáhnout různými způsoby, ale čistoty se dočkáte jen díky úklidu. Abyste si jej co nejvíce ulehčili, ale zároveň dosáhli i těch nejlepších výkonů, vyzkoušejte parní vysavač.

Kde selhávají čistící prostředky, tam pomůže pára

Parní vysavač je ekologická metoda, právě díky němu se můžete směle zbavit všech chemikálií a čistících prostředků. Když se podíváte, zjistíte, že jich doma máte hned několik. Jeden na koupelnu, druhý na podlahu, něco na koberce a proti plísním. Horká pára nejen čistí, ale i dezinfikuje. Stačí, když do přístroje nalijete malé množství vody, které se během několika málo minut díky topné spirále ohřeje a změní v párů, která je hnána za vysokého tlaku tryskami ven.

Parní vysavač a domácí mazlíčci

Chemie má neblahý vliv nejen na lidi, ale i na zvířata. Ty jsou totiž mnohem vnímavější na různé pachy. Problém není ale jen zápach, například kočky se často čistí jazykem a mohou se i přiotrávit díky chemikáliím na právě vytřené podlaze. Domácí mazlíčci nejsou jen radost, ale i starost. Množství chlupů ulpívajících prakticky kdekoliv, otisky tlapek, zbytky jídla. S tím vším si ale pára poradí. Parní čištění není rozhodně žádná věda, naopak vám usnadní každodenní úklid.

Čisté prostředí i pro zvířata

  • Pelíšky: Parní čistič koberců lze využít i na pelíšky, deky a postýlky pro zvířata. Zbaví je chlupů, prachu, nečistot i případných mikrobů, parazitů a plísní. Díky metodě čištění suchou parou nezůstává látka mokrá a je možné vše ihned používat.
  • Akvárium: Páru lze využít i při čištění terárií a akvárií. Písek a drobné kamínky můžete propařit, aniž byste museli použít chemii. Parní vysavače si poradí i se skleněnými stěnami a zbaví je nánosů špíny.
  • Hračky, plyšáci: Pokud má vaše zvíře množství hraček a plyšáků, můžete je také čas od času napařit, zbavíte je tak nežádoucích mikroorganismů.