Mytí

Parní čištění aut si poradí s interiérem i exteriéremPokud se vám rosí čelo jen při představě, že byste zase měli umýt svůj vůz, je tady jednoduché řešení – parní čištění aut. Parní čištění si poradí s veškerou špínou, aniž by došlo k poškození auta. Jak ale horká pára funguje a kde najde své uplatnění?

Na co lze horkou páru použít?

  • Karoserie: Horká pára se dokáže dostat do všech skulin, a to mnohem lépe, než běžný kartáč. Určitě ale nehrozí poškození či poškrábání laku.
  • Okna: Parní čističe mají tu výhodu, že dokáží odstraněnou špínu i nasát, tím pádem zůstanou okna čistá, bez zaschlých skvrn a kapek vody, aniž byste museli jejich povrch otírat nebo leštit.
  • Motor: Parní čištění aut využívá metodu suché páry, díky tomu ji lze aplikovat i na motor, což je navíc mnohem bezpečnější než vysokotlaké mytí, protože suchá pára obsahuje minimum vody, proto nepoškodí ani elektrosoučástky.
  • Čalounění: Textil má jednu nepěknou vlastnost, zachytává prach, pachy, drobky i jiné mikročástice mnohem více než jiné materiály. Obzvláště kouř v něm dokáže zůstat velmi dlouhou dobu. Parní čištění ale dokáže odstranit nejen nečistoty, ale i zápach.

Jak parní čištění aut funguje?

Není to žádná věda, stačí do komory parního čističe nalít malé množství vody, která se ohřeje díky topnému tělesu na vysokou teplotu a změní se v páru. Ta je za vysokého tlaku hnána tryskami ven. Právě kombinace horké páry a velkého tlaku je klíčem k úspěchu u dokonalého úklidu.

Parní čistič na auto a užitečné informace

Mytí horkou párou je velmi ekologická metoda, protože se obejdete bez chemie i čistících přípravků. Postačí vám k tomu pouze parní čistič, trocha vody a přístup k zásuvce. Nejen, že pára čistí, ona i dezinfikuje a zanechává povrch dočasně antistatický. Tyto benefity ocení ve svém voze zejména kuřáci, alergici, osoby trpící ekzémem či jinými kožními chorobami, astmatici, rodiče a majitelé chundelatých domácích mazlíčků.